Dystrybucja sprzętu dla branży filmowej

Velvet

Velvet

Historia firmy VELVET zaczyna się w 2008 roku, kiedy to dwóch doświadczonych operatorów postanawia stworzyć oprawy, o których marzyli już w szkole filmowej, w której się poznali: solidne, autonomiczne, wszechstronne i lekkie oprawy z niemal natychmiastową zmianą temperatury barwowej i regulacją punktu bieli od zielonego do magenty .

Opracowali nową technologię oświetleniową opartą na diodach LED. Obaj pionierzy podróżowali po całym świecie, prezentując swoje innowacyjne przegubowe panele LED. Po tej przygodzie wkrótce wypuścili znane na całym świecie panele VELVET. Te szybko stały się ikonicznymi produktami w branży ze względu na miękką, naturalną konsystencję światła i łatwość użycia w połączeniu z wyjątkową ochroną przed warunkami atmosferycznymi do fotografowania na zewnątrz.

Ben-Hur, Mission Impossible, Star Wars Episode VII, Trainspotting 2, James Bond Spectre, A Monster Calls, Narcos to tylko niektóre z filmów, w których występują VELVETY. Dziesięć lat później historia nadal rozwija nowe rozwiązania oświetleniowe. Nowa seria EVO, pełna aksamitnych kolorów, narodziła się w wyniku bliskiej współpracy między operatorami a działem badań i rozwoju VELVET.

Każdy produkt VELVET składa się z niezwykle drobiazgowego doboru najlepszych diod LED z precyzyjnym BIN. Każda dioda LED jest monitorowana elektronicznie, aby mieszać jej strumień we właściwej proporcji do jej sąsiadów, aby osiągnąć zakres temperatury barwowej wraz z dokładnym wskaźnikiem odwzorowania kolorów.
Najnowocześniejsza technologia pasywnego chłodzenia VELVET utrzymuje diodę LED w optymalnej temperaturze przez ponad 50 000 godzin przy całkowicie cichej pracy bez konieczności serwisowania wentylatorów.

Zgodnie z aktualnymi międzynarodowymi normami CIE 13.3-1995 dotyczącymi pomiaru CRI i współrzędnych chromatycznych (x, y CIE-1931), kalibracja kolorymetryczna jest wykonywana, dostosowując udział każdej diody LED w każdej temperaturze barwowej, tak aby barwa generowanego światła jest dokładnie taka sama jak w przypadku światła żarowego i światła dziennego i doskonale zmienia się w zakresie od 2700 K do 6500 K.

Velvet CYC

Velvet EVO

Velvet KOSMOS

 

Velvet Mini

Velvet Mini 1 Power

Velvet Light

Velvet Power

Articulated Panels Studio

Realizacje

  • All
  • Velvet